U-10

U10 Teniss "U10 Teniss" ir starptautiskās tenisa federācijas (ITF) un Latvijas Tenisa Savienības (LTS) tenisa programma, kas ir paredzēta bērniem vecumā no 5-10 gadiem.

Atšķirība no lielā tenisa ir tāda, ka "U10 teniss" ir piemērots bērniem atbilstoši viņu fiziskajām prasmēm un iespējām attiecīgajā vecuma posmā. Mazāki tenisa laukuma izmēri ļauj bērnam vieglāk paspēt uz bumbām, kas savukārt paildzina bumbiņas izspēles laiku, tādejādi padarot spēli daudz interesantāku. Mīkstākas un vieglākas bumbas padara bumbiņas atlēcienu zemāku un bumbiņas lidojumu lēnāku, kas savukārt bērnam ļauj saglabāt lielāku sitienu kontroli pār bumbiņu. "U10 tenisā" ir paredzēti 3 līmeņi - Red, Orange un Green līmenis.

Šie līmeņi nodrošina pakāpenisku bērna attīstību tenisā līdz kamēr bērns ir gatavs spēlēt lielajā tenisā (U12) ar regulārajām bumbām. "U10 tenisa" būtība ir aizraujoša bērna attīstība, kas sagādā prieku ne tikai jaunajiem sportistiem, bet arī vecākiem, tādā veidā veicinot labvēlīgu augsni Latvijas tenisa attīstībā kopumā.

Vairāk informācijas par U 10 tenisu www.u10teniss.lv