7. februāris 2017

LATVIJAS IZLASE SPRAIGĀ CĪŅĀ PIEKĀPJAS NORVĒĢIJAI DEIVISA KAUSĀ

LATVIJAS IZLASE SPRAIGĀ CĪŅĀ PIEKĀPJAS NORVĒĢIJAI  DEIVISA KAUSĀ

Nedēļas nogalē, no 3. Līdz 5. februārim Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā norisinājās lielākās sacensības vīriešu nacionālo izlašu tenisā – Deivisa kauss. Šogad Latvijas izlase pirmo reizi mērojās spēkiem ar Norvēģijas tenisa izlasi, pēc piecām spraigām spēlēm zaudējot ar 0:4.

Sacensību pirmajā dienā Mārtiņš Podžus (ATP 860. vieta) ar rezultātu 3:6, 1:6, 5:7 piekāpās Norvēģijas izlases spēcīgajam spēlētājam Kasperam Rūdam (ATP 217. vieta). Tās pašas dienas otrajā spēlē Miķelis Lībietis (ATP  380. vieta) ar rezultātu 7:6(4), 4:6, 1:6, 6:7(3) zaudēja norvēģu spēlētājam Viktoram Durasovičam (ATP 630. vieta). 

Sestdien dubultspēlēs tenisisti Miķelis Lībietis un Mārtiņš Podžus neveiksmīgi zaudēja viesiem Kasperam Rūdam un Viktoram Durasovičam ar rezultātu 3:6, 6:7(1), 7:6(5), 2:6. Līdz ar to Latvijas tenisistiem pēc divām aizvadītām sacensību dienām vairs nebija iespējas turpināt Deivisa kausa izcīņu Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas kārtā. 

Svētdienas vienīgajā spēlē laukumā sevi apliecināt devās Latvijas izlases jaunākais spēlētājs Rūdolfs Mednis (ATP 1544. vieta), kurš stājās pretim norvēģim Sīmenam Sundem Bratholmam (ATP 1376. vieta).  Mednis bija pavisam tuvu savai pirmajai Deivisa kausa uzvarai, tomēr piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 7:5, 6:7(5), 6:7(6).

Norvēģijas tenisa izlase šoreiz bija spēcīgāka un Latvijas izlases spēlētājiem nācās piekāpties. Iespējas uzvarēt bija, bet tās diemžēl netika izmantotas. Taču tenisisti negrasās apstāties un turpinās trenēties nākamajām gaidāmajām sacensībām. Vēlos pateikties gan spēlētājiem par spraigi aizvadītajām sacensībām, pierādot, ka mūsu tenisisti ir cienīgi pretinieki kā Norvēģiem, tā citiem, gan arī atbalstītājiem,” uzsver Kārlis Lejnieks, LTS ģenerālsekretārs.

Deivisa kausa sacensības norisinās jau kopš 1900. gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās un prestižākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības, kuras organizē Starptautiskā Tenisa Federācija (ITF). Kopā visās grupās – Pasaules grupā un trīs reģionālajās zonu grupās -piedalās vairāk nekā 500 spēlētāju un spēles notiek  60 valstīs.

Deivisa kausa izcīņu atbalsta “BNP Paribas”, “Adecco”, “Itera Latvija”, Latvijas Sporta federāciju padome, “Latvijas Gāze”, “LDZ Cargo”, “Domenikss”, “Nike”, “Sportland”, “VENDEN”, Zemgales Olimpiskais centrs un Jelgavas pilsētas dome. 

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība 

Ziņu saraksts