20. aprīlis 2019

Latvijas sieviešu tenisa izlase piekāpjas spēcīgajām Vācijas tenisistēm

Latvijas sieviešu tenisa izlase piekāpjas spēcīgajām Vācijas tenisistēm

Noslēgušās Federāciju kausa pārspēles par iekļūšanu Pasaules I grupā, kurās Latvijas izlase atzina Vācijas izlases pārākumu, zaudējot trijās vienspēlēs. Spēļu otrajā dienā izdevās uzvarēt dubultspēli, bet beigu rezultātu tas vairs nemaina – nākamgad Pasaules I grupā spēlēs Vācijas izlase.

Spēļu pirmajā dienā Latvijas izlase cīnījās godam, tomēr ar to nepietika, lai izcīnītu panākumu. Vispirms Latvijas izlases līdere Aļona Ostapenko saspringtā mačā zaudēja vācietei Andreai Petkovičai (5:7 4:6). Dienas otrajā spēlē atzinīgu sniegumu parādīja Latvijas izlases otrais numurs Diāna Marcinkēviča, kura parādīja raksturu pret Vācijas līderi Jūliju Gērgesu, bet zaudēja trīs setu spēlē (4:6 6:4 1:6). Pēc pirmās spēļu dienas Vācija atradās pārliecinošā 2:0 vadībā.

Lai izcīnītu panākumu spēļu otrajā dienā vācietēm bija nepieciešama vēl viena uzvara. Pirmajā spēlē bija paredzēts tikties abu izlašu līderēm, tomēr 30 minūtes pirms spēles sākuma Vācijas izlase paziņoja, ka spēli aizvadīs tenisiste Mona Bārtela. Lai arī mūsu izlases līdere spēli iesāka pārliecinoši, vairāku kļūdu virkne liedza pacīnīties par uzvaru un tika atzīts vācietes pārākums divos setos (4:6 3:6). Šī uzvara Vācijai garantēja uzvaru kopumā un iekļūšanu Pasaules I grupā.

Neskatoties uz Latvijas izlases zaudējumu, par prieku atnākušajiem līdzjutējiem tika aizvadīta arī dubultspēle. Latvijas duets Aļona Ostapenko un Daniela Vismane parādīja labu komandas spēli un pārliecinoši (6:1 6:3) uzvarēja Vācijas izlases duetu Andrea Petkoviča / Anna Lēna Gronfelde.

Federāciju kauss (Fed Cup) ir pasaulē lielākās sieviešu tenisa izlašu sacensības, kas norisinās jau kopš 1963. gada. Ideja par Federāciju kausu ir radusies 1919. gadā, kad amerikāņu tenisa spēlētāja Hazela Hotkisa Veightmana (Hazel Hotchkiss Wightman) nāca klajā ar sieviešu sacensību konceptu. 1995. gadā Federāciju kausa nosaukumu nomainīja uz īsāku – šobrīd tas tiek dēvēts par FED kausu..

Komandas partneri: "Latvijas dzelzceļš", "A.C.B."

Pasākuma partneri: "LDz Cargo", "Latvijas Gāze", "VELVE", "Helio", "Liepāja", "Ceļu Pārvalde", "GASO"

Oficiālie piegādātāji: “Porsche”, “Grand Hotel Kempinski Riga”, "VENDEN", "Sportland", "Nike"

Valsts sadarbības: Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija

 

Ziņu saraksts