30. septembris 2019

Latvijas tenisa savienības prezidents Juris Savickis apbalvots ar Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) augstāko apbalvojumu

Latvijas tenisa savienības prezidents Juris Savickis apbalvots ar Starptautiskās tenisa federācijas ITF augstāko apbalvojumu

No 23. līdz 27. septembrim Lisabonā norisinājās ikgadējais Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) kongress, kurā piedalījās vairāk kā 350 dalībībnieki no 155 pasaules valstu nacionālajām tenisa federācijām.

Sveicot Lisabonas kongresa delegātus, ITF prezidents Deivids Hagertijs (David Haggerty) iepazīstināja delegātus ar vienu no kongresa galvenās tematikas - ”Tenisa atīstība un pārveidošana” saturu.

"Pārveidošana nozīmē reālu, nozīmīgu izmaiņu ieviešanu. Tas nozīmē mainīt ITF un dalībvalstu lomu, ambīcijas un spējas. Kad mēs runājam par tenisa pārveidi, jūs varat redzēt, ka tās ir reālas un tām jau ir pozitīva ietekme visā tenisa pasaulē." vēstīja D.Hagertijs.

Aivadītajos gados ITF ir veikusi būtiskas reformas - pārstrukturēta gan Deivisa kausa un Federāciju kausa izcīņas kārtība, gan arī jaunajiem galveno finālu formātiem, kas attiecīgi būs Madridē 2019. gadā un Budapeštā 2020. gadā.

Viens no kongresa dienaskārtības galvenajiem jautājumiem bija ITF prezidenta un padomes vēlēšanas. Par ITF prezidentu ar ievērojamu balsu skaitu (60,6%) uz atkārtotu pilnvaru termiņu tika pārvēlēts Deivids Hagertijs (ASV). ITF prezidenta un padomes pilnvaru termiņs ir 4 gadi.

ITF padomē tika ievēlēti 14 valstu pārstāvji no Eiropas, Dienvidamerikas, Āzijas, Āfrikas un Ziemeļamerikas.

Kongresa laikā Starptautiskās tenisa federācijas augstāko apbalvojumu “Par ieguldījumu tenisa attīstībā”  saņēma Latvijas tenisa savienības prezidents Juris Savickis.

Kongresa dalībniekiem bija iespēja noskatīties filmu  - “Latvijas tenisa attīstība”, kas saņēma skatītāju atzinību un sniedza 155 valstu pārstāvjiem informāciju par Latvijas nozīmīgajiem sasniegumiem tenisā, tādejādi popularizējot Latviju un nesot valsts vārdu pasaulē.

Ziņu saraksts