9. aprīlis 2018

Mūsējie Deivisa kausu noslēdz 5.vietā

Mūsējie Deivisa kausu noslēdz 5vietā

No 4.-7.aprīlim mūsu Davis Cup izlase startēja Eiropas/Āfrikas III grupā Melkalnē, aizvadot spēles B zonas A apakšgrupā ar Grieķijas, Melnkalnes un Armēnijas izlasēm. B apakšgrupā Melnaklnē sacenšas Maltas, Moldovas, Kosovas un Lihtenšteinas valtsvienības. Pēc četrām turnīra dienām, mūsējie izcīnīja 5.vietu

Mūsu izlasi pārstāvēja Mārtiņš Podžus (ATP #565), Artūrs Lazdiņš (ATP #1373), Roberts Grīnvalds (ATP #1593) un Mārtiņš Rocēns (ATP #1844). Pirmo reizi kapteiņa vietu izlasē ieņēma Deniss Pavlovs, kurš ir nomainījis ilggadējo Latvijas izlases kapteini Kārli Lejnieku. 

Pirmā tikšanās ar Grieķijas izlasi bija neveiksmīga, ar kopējo rezultātu 1-2 mūsējie piekāpās grieķiem, izcīnot vienīgo uzvaru dubultpsēlē. Nākamajā dienā piedzīvots zaudējums arī Melnkalnei ar tādu pašu rezultātu 1-2, kur atkal uzvara tika gūta tikai dubultspēlē. Mūsējie izdevās apspēlēt vienīgi Armēnijas izlasi, kur ar rezultātu 2-1 tika izcīnītas uzvaras abās viesnpēlēs.

Kopumā mūsējie ieņem trešo vietu savā apakšgrupā, un piekto vietu grupā, tādējādi mūsu komandai šogad nesekmējās izmantot iespēju tikt atpakaļ Eiropas/Āfrikas II grupā. Šis Deivisa kauss bija traumām bagāts, kas daļēji kavēja sekmīgu iznākumu mūsu komandai.

Aizvadītajā gadā Latvijas izlase nespēja noturēties Eiropas/ Āfrikas zonas 2. Grupā, jo izšķirošajā spēlē tika zaudēts Norvēģijas izlasei un spēlē par palikšanu 2. Grupā tika atzīts Marokas izlases pārākums. Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008., 2010. un 2014. gadā, kad pēdējā reizē cīņā par vietas saglabāšanu grupā zaudēja Zviedrijai.

Deivisa kauss ir galvenās tenisa sacensības vīriešu izlasēm, ko organizē Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) jau kopš 1900. gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības. Latvijas izlase šajā turnīrā piedalās kopš 1993. gada.

Vēlamies teikt lielu paldies izlases atbalstītājiem: LDZ CARGO, Latvijas Gāze.

Ziņu saraksts