12. februāris 2018

Ostapenko un Sevastova nodrošina Latvijas izlases uzvaru FED Cup Eiropas/Āfrikas I grupā

Ostapenko un Sevastova nodrošina Latvijas izlases uzvaru FED Cup EiropasĀfrikas I grupā

Latvijas dāmu tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova sestdien Tallinā ļāva Latvijas izlasei pirmoreiz kopš 1993.gada izkļūt no Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas un aprīlī tā centīsies kvalificēties otrajai pasaules grupai.

Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas fināla kārtā sestdien Latvijas izlase ar 2-1 apspēlēja Serbiju, izšķirošo punktu iegūstot pēc uzvaras dubultspēlē, kurā lielisku saspēli rādīja mūsu vadošās tenisites Aļona un Anastasija.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi no Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas izkļuva 1993.gadā un toreiz jau tajā pat gadā sacentās pasaules grupā starp 32 valstvienībām. Tad pirmajā kārtā Latvijas izlase ar Larisu Neilandi priekšgalā uzvarēja Beļģiju, bet otrajā ar 0-3 kapitulēja Nīderlandei.

1994.gadu Latvija jau uzsāka pasaules grupā, bet pirmajā kārtā piekāpās Austrālijai un pēc tam līdz šim allaž spēlējusi Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā, otrajā un divus gadus pat trešajā grupā.

Nākamgad abas pasaules grupas atkal tiks apvienotas, bet, lai tajā iekļūtu, Latvijas izlasei 21.-22.aprīlī vēl būs "play-off" kārtā jāuzvar kāda no otrās pasaules grupas zaudētājām.

Spēli klātienē vēroja un mūsu tenisistes atbalstīja arī Latvijas tenisa savienības prezidents un AS “Dinamo Rīga” Padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, AS “Dinamo Rīga” Valdes priekšsēdētājs Guntis Ulmanis un Latvijas Hokeja federācijas Valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Ziņu saraksts