1. decembris 2017

Tenisa centrs “Lielupe” paraksta līgumu par otrās un trešās kārtas būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību

Tenisa centrs Lielupe paraksta līgumu par otrās un trešās kārtas būvprojekta izstrādi autoruzraudzību un būvniecību

2017.gada 1.decembrī SIA “Tenisa centrs “Lielupe”” noslēdza līgumu ar Personu apvienība “VRM” par tenisa centra pārbūves otrās un trešās kārtas būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību. Līguma ietvaros tiks izbūvēta jauna tenisa halle, kā arī veikta esošās halles pārbūve. Šodien noslēgtā būvniecības līguma summa ir 9,129 miljoni eiro bez PVN.

Turpinot vērienīgo pārbūvi un infrastruktūras attīstību, tenisa centrs “Lielupe”  šogad paredz uzsākt otrās un trešā kārtas būvprojekta izstrādi, lai nākošā gada pavasarī uzsāktu būvdarbus, kurus plānots pabeigt līdz 2019.gada aprīlim. Otrajā kārtā tiks izbūvēta jauna un starptautiskiem standartiem atbilstoša tenisa halle, izveidotas koplietošanas telpas, trenažieru zāle, kā arī telpas skvoša un pludmales tenisa vajadzībām. Savukārt trešā kārtā noritēs divos posmos, kur pirmajā posmā tiks veikta esošās slēgto laukumu tenisa halles pārbūve un energoefektivitātes uzlabošana, bet otrajā paredzēta būvkonstrukciju, inženierkomunikāciju pārbūve un administratīvā korpusa iekštelpu pārbūve, kā rezultātā tiks savienotas abas – jaunā un pārbūvētā esošā - tenisa halles. Tāpat plānots, ka centrālajam laukumam tiks izbūvētas tribīnes ar 500 sēdvietām, kuru skaitu ar saliekamu tribīņu palīdzību varēs palielināt līdz 3000 sēdvietām. Pēc pārbūves trešās kārtas tenisa centra “Lielupe” mērķis ir spēt uzņemt 400 – 500 spēlētājus dienā un nodrošināt līdz 55 starptautisku turnīru norisi gadā. 

Tenisa centram “Lielupe” ir piešķirts nacionālās sporta bāzes statuss un centra pārbūve ļaus nākotnē organizēt starptautiska mēroga tenisa sacensības gan iekštelpās, gan āra laukumos, nostiprinot Latvijas pozīcijas starptautiskajā tenisa arēnā. Ikdienā centra pakalpojumus izmantos ne tikai Latvijas Tenisa savienības sportisti un nacionālā tenisa izlase, bet arī bērni, jaunieši un citi tenisa entuziasti jebkurā vecumā. Jaunie apstākļi sporta bāzē vecinās jau esošo Latvijas tenisistu spožo sasniegumu tālāku attīstību. Tenisa centra pārbūve nodrošinās tenisa kā sporta veida attīstības iespējas visplašākajā nozīmē, jo papildu klasiskajai tenisa spēlei pastāvēs iespēja spēlēt galda tenisu, skvošu un pludmales tenisu, kā arī nostiprināt vispārējo fizisko sagatavotību gan trenažieru, gan sporta zālēs.  

“Tenisa centra “Lielupe” galvenais darbības princips būs pieejamība gan bērniem un jauniešiem, gan amatieriem un profesionāļiem. Pēdējā laikā Latvijas sportisti ar patiesi nozīmīgiem panākumiem ir iedvesmojuši līdzcilvēkus nodarboties ar tenisu, un ir svarīgi, ka papildu daudziem privātiem tenisa centriem Latvijā ir arī augstākajiem standartiem atbilstoša valsts sporta bāze. Tenisa centrā “Lielupe” kopš tā izveides nekad nav veikta apjomīga renovācija, un uzsāktais pārbūves projekts ļaus gan attīstīt tenisa centru jaunā kvalitātē, gan saglabāt tā unikalitāti un vietu Latvijas sporta vēsturē,” saka Elmārs Martinsons, SIA “Tenisa centrs “Lielupe”” valdes loceklis.

PA “VRM” tenisa centra pārbūves otrajai un trešajai kārtai tika izraudzīta atklātā konkursā, kurā kopumā piedalījās trīs pretendenti. PA “VRM” piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko. Līgums noslēgts atbilstoši iepirkumā iesniegtajam finanšu piedāvājumam ar līgumcenu  9,129 miljoni eiro bez PVN.

Jau ziņots, ka kopumā tenisa centra “Lielupe” pārbūve iedalīta trīs kārtās. 2017.gada 9. augustā tika parakstīts līgums ar SIA “Selva Būve” par pirmo kārtu, kuras ietvaros līdz 2018.gada vasaras sezonai tiks izbūvēti deviņi tenisa laukumi, tai skaitā viens ar cieto tenisa laukuma segumu, saimniecības infrastruktūra, veikta teritorijas labiekārtošana, kā arī autostāvvieta un inženierkomunikācijas ar kopējo līgumcenu 2,347 miljoni eiro bez PVN. Pirmās kārtas būvniecības izmaksas pilnībā tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

SIA “Tenisa centrs “Lielupe”” ir valsts kapitālsabiedrība, kuras kapitāldaļu turētājs ir Izglītības un zinātnes ministrija

Ziņu saraksts