10.08.2022

Ar Latvijas komandu dalību, noslēdzies 2022.gada senioru pasaules komandu čempionāts

Apskatīt foto galeriju: 2022.gada pasaules komandu čempionāts senioriem
Ar Latvijas komandu dalību, noslēdzies 2022.gada senioru pasaules komandu čempionāts

No 31.jūlija līdz 5.augustam Portugālē norisinājās pasaules komandu čempionāts senioriem, sekojošās vecuma grupās: 35+,40+ un 45+. Latvija tika pārstāvēta ar 3 komandām – 45+ sieviešu, 40+ vīriešu, 45+ vīriešu.

45+ sieviešu komanda

Komanda savu dalību uzsāka vienā apakšgrupā ar turnīra uzvarētājām – Vācijas komandu, kā arī Indiju. Pārliecinoša uzvara ar 3-0 pār Indijas komandu, savukārt ar rezultātu 0-3 tika atzīts Vācijas komandas pārākums. Apakšgrupā iegūtā 2.vieta ļāva mūsu komandai cīnīties par 8.vietu.

Pirmā spēle pret Argentīnas komandu, kur savus spēkus pilnībā neļāva parādīt Latvijas komandas veselības problēmas. Rezultātā nācās atzīt Argentīnas komandas pārākumu ar 2:0. Spēlē par 13.vietu mums pretī stājās Kanādas izlase, kur mums, diemžēl, šoreiz nācās piekāpties, un rezultātā Latvijas komanda ieguva 14. vietu starp 21 komandām.

Latvijas izlases komandu pārstāvēja: Inese Williamson (Zverģe), Andžela Žguna, Dace Koļesina.

45+ vīriešu komanda

Čempionātā startēja 23 valstu komandas 45+ grupā vīriešiem, kuras tika sadalītas septiņās apakšgrupās. Izlozes rezultātā Latvijas komanda tika ļoti sarežģītā grupā kopā ar čempionāta favorītiem Francijas un spēcīgo Argentīnas izlasi. Franciju šogad pārstāvēja tādi spēlētāji kā Arnū Klements (Arnauld Clément– “Australian Open” finālists vienspēlēs, “Wimbledon” čempions dubultspēlēs un “Davis Cup” uzvarētājs Francijas izlases sastāvā) un bijušā pasaules 37. rakete Marks Gickuels (Marc Gicquel). Francijai Latvijas izlase zaudēja ar rezultātu 0-3. Šeit derētu atzīmēt, ka visa pasaules čempionāta laikā Francijas izlase nebija zaudējusi nevienu setu un pārliecinoši izcīnīja 1.vietu. Argentīnas komanda, kura savu vienīgo zaudējumu čempionātā piedzīvoja pret Francijas izlases, arī bija pārāka par latviešiem, līdz ar to mūsu komanda palika 3.vietā savā apakšgrupā un tālāk varēja cīnīties ne augstāk kā par 15.vietu.

Tam sekoja pārliecinoša uzvara pār Īrijas komandu (2-0), kā arī uzvara ar 2-1 pār Šveices komandu. Cīņā par 15.vietu, Latvijas izlasei stājās pretī Kanādas izlase. Pēc rezultāta 1-1 vienspēlēs, izšķirošajā dubultspēlē, aizraujošā cīņā trešā seta supertaibreikā, veiksmīgāki izrādījās kanādieši, līdz ar to Latvijas komanda noslēdza čempionātu 16.vietā.

Latvijas izlases komandu pārstāvēja: Andrejs Koļesins, Eduards Grodskis, Kaspars Kulbergs.

40+ vīriešu komanda

Komanda sastāvā spēlēja: Andris Krūmiņš, Guntars Mihailovs, Aivars Linkevičs un Andis.

Aigars, kurš neveiksmīgi savainojās tieši pirms pasaules čempionāta, un atbalstīja komandu attālināti. Komandas mērķis parādīt latviešu pozitīvo raksturu, komandas saliedētību un cīņassparu, tika izpildīts uz visiem 100%. Apakšgrupā tika spēlēts pret Spānijas un Šveices komandām, kuras bija stiprākas par mums. Saspringtas spēles izvērtās ar Īrijas un Indijas komandām, kuras mums pārspēt neizdevās, savukārt fiziski stiprāki bijām par Horvātijas izlasi, kuriem traumas dēļ nācās izstāties.

 

Paldies komandām par cīņu un dalību čempionātā!

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: