14.12.2015

Atklāti pirmie tenisa korti pilnībā pielāgoti cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Piektdien, 11.decembrī Rīgā tika atklāti Latvijā pirmie tenisa korti, kuri ir pilnībā pielāgoti cilvēkiem ratiņkrēslos. Atklāšanas ietvaros tenisa klubam “Enri” piederošajos tenisa kortos notika Baltijas ratiņtenisa kauss  “Vienādas iespējas”, un svinīgā apbalvošanas ceremonija notika LTS Gada balle 2015 ietvaros.
 
Šāda mēroga sacensības Baltijā norisinājās pirmo reizi. Tās tiek organizētas trijos etapos – Igaunijā, Lietuvā un Latvijā. Piektdien Rīgā notika fināletaps, kura noslēgumā uzvarētājiem tika pasniegts ceļojošais kauss. 
Pasākuma ietvaros notika paraugdemonstrējumi integrētajā tenisā. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks spēlēja pārī ar Latvijas ratiņtenisa izlases spēlētāju Agri Lasmanu, kuriem pretī stājās “Enri” kluba īpašnieks Jevgēnijs Nimets pārī ar izlases ratiņtenisistu Maksimu Voroņecki
 
LTS ģenerālsekretārs K.Lejnieks: “Ratiņteniss cilvēkiem, kuri traumas vai slimības rezultātā ir piekalti pie ratiņkrēsla, ļauj rehabilitēties gan garīgi, gan fiziski, jo rehabilitācija caur sportu reizēm ir vienīgā cerība atgriezties dzīvē. Jau vairāk nekā trīs gadus Latvijā, pateicoties ratiņtenisa treneres Terēzas Stenclavas entuziasmam, ir aktivizējies ratiņteniss, paldies viņai par to! Tagad ratiņtenisistiem Latvijā būs arī īpaši piemēroti tenisa korti un mēs ceram, ka tas vairos ratiņtenisa popularitāti.” 
 
Par ratiņtenisu Latvijā 
Ratiņteniss ir teniss cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tas ir sporta veids, kurš tiek spēlēts uz klasiskā tenisa laukuma, ar klasiskajām tenisa bumbām un raketēm, vienīgā atšķirība ir tā, ka bumba drīkst atlēkt divas reizes un cilvēki pārvietojas speciālajos tenisa ratiņkrēslos. Latvijā ratiņteniss sāka attīstīties 2012.gadā, pateicoties Terēzai Stenclavai un Žanetei Vasaraudzei. Cilvēki ar kustību traucējumiem treniņus apmeklē labprāt un regulāri. Talantīgākie sportisti ar kustību traucējumiem ir guvuši panākumus arī starptautiskajā arēnā. Šogad Latvijas izlases ratiņtenisisti pirmo reizi Latvijas vēsturē piedalījās ratiņtenisa Pasaules čempionāta Eirozonas kvalifikācijā, un bija pirmā no Baltijas valstīm, kuru pārstāvēja gan sieviešu, gan vīriešu izlase. Pasaules reitingā šobrīd atrodas septiņi Latvijas ratiņtenisti, kas ir labākais rādītājs starp Baltijas valstīm.
 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: