26.05.2015

Brīvdienās aizvadīts lielākais U 10 tenisa pasākums Latvijā

23. un 24. maijā Rīgas Satiksmes tenisa kortos norisinājās nu jau ikgadējais  - ceturtais  Latvijas Tenisa savienības SEB tenisa festivāls, kurā sacensību garu un tenisa spēlētprieku varēja izbaudīt paši jaunākie spēlētāji līdz 10 gadu vecumam. Šogad festivāls pulcējis gandrīz 200 jauno tenisistu. Jauno tenisistu spēles tiesāja pavisam 17 tenisa  tiesneši 4 galveno tiesnešu virsvadībā .

U10 tenisa programma nodrošina pirmos soļus tenisā, kur bērni pakāpeniski apgūst spēles prasmi un pilnveido veiklību īpašos tenisa laukumos, izmantojot mīkstākas, speciāli jaunākajiem spēlētājiem pielāgotas tenisa bumbas. LTS SEB pavasara tenisa festivāls ir īsti svētki jaunajiem tenisistiem - sacensības notiek trīs grupās (Red-U8, Orange-U9 un Green-U10) un tām var pieteikties neierobežots spēlētāju skaits, turklāt bez dalības maksas.

Sacensību atklāšana notika sestdien, plkst. 10:00 Rīgas Satiksmes tenisa kortos. Visi sacensību dalībnieki saņēma pārsteigumus no SEB, bet labākajiem katrā grupā tika piešķirts uzvarētāju kauss un balvas no SEB bankas. Pirms spēlēm un pauzēs starp mačiem bērniem bija iespēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās.

Šis bija jau ceturtais LTS SEB pavasara tenisa festivāls un nākotnē tā rīkotāji plāno vēl vairāk attīstīt un pilnveidot iespēju bērniem pierādīt sevi. „Šobrīd tas ir vairāk izklaidējošs pasākums, kur bērni piedalās prieka pēc, bet ar laiku vēlamies attīstīt festivālu tā, lai spēļu daudzums būtu daudz lielāks un arī mazākajiem spēlētājiem būtu iespēja spēlēt divas dienas. Esam priecīgi, ka šis festivāls sniedz iespēju jaunajiem tenisistiem un attīsta tenisa tradīcijas Latvijā gan profesionālā, gan amatieru līmenī,” stāsta Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

 „Teniss viennozīmīgi ir sporta veids, kas attīsta gan veiklību, kustību koordināciju un ritmu, gan arī veido telpas un vides izjūtu. Tenisa kortā spēlētājs attīsta ne tikai muskuļus, bet arī prātu un šī kombinācija ir panākumu atslēga gan sportā, gan biznesā. Priecājamies par ilggadējo sadarbību ar Latvijas Tenisa savienību un jau par tradīciju kļuvušo SEB tenisa festivālu, kas arī šogad sniedza īstu svētku sajūtu jaunajiem tenisistiem,” atzīst SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

Kategorija: Ziņas
Dalīties: