31.05.2021

Daniela Vismane Liepājā izcīna savu pirmo ITF W25 titulu

Apskatīt foto galeriju: ITF W25 Liepāja open 30.05.2021.
Daniela Vismane  Liepājā izcīna savu pirmo  ITF W25 titulu

 

Ar latvietes Danielas Vismanes uzvaru noslēgušās ITF W25 kategorijas tenisa sacensības sievietēm “Liepaja Open”, kas norsisinajās no 24.-30.maijam.

Liepājas Tenisa sporta skolas kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu norisinājās starptautiskās ITF W25 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 25 000 ASV dolāru balvu fondu. Kopumā no Latvijas turnīra kvalifikācijā startēja 14 sportistes, kur pamatturnīram kvalificejās Kamilla Bartone. Kamillai izdevās aicīnīties līdz ceturtdaļfinālam, kur ar 0-6 2-6 nacās atzīt vācietes Annas Zajas pārākumu, kā arī iepriekšējā kārtā aizvadīt sīvu cīņu trīs setos ar rezultātu 6-3 0-6 6-2 uzvarot mājinieci Patrīciju Špaku. Pamatturnīrā startēja arī iepriekšejā ITF W15 Liepāja Open turnīra uzvarētāja Elza Tomase, kas diemžēl pirmajā kārtā cieta zaudējumu 5-7 4-6 pret itālieti Federica Arcidiacono.

Dubultspēļu finālā spraigā cīņā uzvaru izcīnīja ar 2.numuru izsētās Akgula Amanmuradova (Akgul Amanmuradova) no Uzbekistānas un Valentīna Ivahņenko (Valentina Ivakhnenko) no Krievijas, kuras ar 6-3 3-6 13-11 guva uzvaru pār ar 1.numuru izsētajām Valentīnī Gramatikopoulū (Valentini Grammatikopoulou) no Grieķijas un Šalimāru Talbi (SHalimar Talbi) no Baltkrievijas.

Svukārt vienspēļu finālā vakar, 30.maijā, sacentās Daniela Vismane no Latvijas un Malēne Helgo (Malene Helgo) no Norvēģijas. Ar rezultātu 6-4 6-4 uzvaru izcīnīja Daniela Vismane. Līdz ar to, abās Liepājā notikušajās ITF sieviešu sacensībās par uzvarētājām kļuvušas dāmas no Latvijas!

Apsveicam Danielu ar uzvaru un novēlam veiksmi turpmākajā sezonā!

ITF sieviešu pasaules tenisa tūre nodrošina sākuma līmeņa un vidēja līmeņa profesionālus turnīrus. Šī tūre ir kā pakāpiens starp ITF Junioru pasaules tenisa tūri un WTA tūri. ITF turnīru rezultāti tiek iekļauti WTA rangā, kas ļauj profesionālajām tenisa spēlētājām progresēt līdz sieviešu profesionālā tenisa elites līmenim (WTA).

Ik gadu ITF sieviešu pasaules tenisa tūre piedāvā aptuveni 500 turnīrus 65 valstīs un ietver piecus turnīru balvu līmeņus, sākot no 15 000 līdz 100 000 ASV dolāriem.

ITF sieviešu pasaules tenisa tūre ir arī paredzēta, lai ar naudas balvu palīdzību varētu samazināt spēlētāju izmaksas un galu galā ļautu tenisa spēlētājām nopelnīt iztiku arī nespēlējot WTA tūrē.

 

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: