02.10.2015

Jūrmala Open 2015

Jau rīt, 3. oktobrī, Jūrmalā starts tiks dots starptautiskajam Jūrmala Open ITF 4. kategorijas tenisa turnīram U18 vecuma grupā. Turnīrs pulcēs 128 dalībniekus no 14 Eiropas valstīm un čempioni tiks noskaidroti gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs. Jūrmala Open ITF ir vienīgais šāda veida turnīrs Latvijā, kurš norisinās slēgtajos tenisa laukumos, un pirmo reizi tas notiks tenisa centrā “Lielupe”.
Jūrmala šovasar pamatoti varēja tikt dēvēta par vienu no Latvijas tenisa lielpilsētām – visas vasaras garumā tenisa centrā „Lielupe” norisinājās gan starptautiski tenisa turnīri, gan Latvijas čempionāts tenisā jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem. Pēc nelielas atelpas, jau šo sestdien teniss atgriežas Jūrmalā, pulcējot labākos jaunos tenisistus vērienīgajā Jūrmala Open ITF turnīrā. No 3. līdz 10. oktobrim tenisa entuziastiem būs iespēja vērot aizraujošas sacensības, kurās par čempionu tituliem cīnīsies jaunieši vecumā līdz 18 gadiem, pārstāvot Latviju, Lietuvu, Igauniju, Vāciju, Norvēģiju, Austriju, Zviedriju, Dāniju, Lielbritāniju, Krieviju, Baltkrieviju, Serbiju, Čehiju un Izraēlu. 
Latviju turnīrā pārstāvēs kupls skaits jauno tenisistu, tostarp spēcīgie jaunie talanti, kuri šovasar rādījuši labu sniegumu dažādos vietēja un starptautiska mēroga turnīros – Rūdolfs Mednis, Roberts Grīnvalds, Mārtiņš Rocēns, Gustavs Lukstiņš, Daņils Batmanovs, kā arī Rebeka Mertena, Daniela Vismane, kura šovasar ieguva čempiones titulu Latvijas čempionātā tenisā pieaugušajiem, Alise Čerņecka – šī gada Latvijas čempione U18 vecuma grupā, un Denīza Marcinkeviča, kas debitējusi dubultspēļu rangā un kopā ar vecāko māsu Diānu sasniegusi Pogoricas ITF pusfinālu. 
 “Ir lieliski, ka jau atkal Latvijas jaunajiem tenisa talantiem ir iespēja sevi pierādīt un gūt pieredzi starptautiskā mērogā. Īpaši liels prieks, ka Starptautiskā Tenisa Federācija sniedz iespēju rīkot šāda mēroga sacensības pie mums un līdz ar to Latviju pārstāv prāvs skaits sportistu. Ņemot vērā mūsu tenisistu gūtos panākumus šajā vasarā, ceram uz labiem rezultātiem arī šonedēļ. Šajā turnīrā par punktiem Pasaules rangā sacentīsies daudz vērā ņemami pretinieki arī no citām valstīm, līdz ar to spēles būs aizraujošas gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem.” komentē Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.
Šogad Latvijā jau ir notikuši divi ITF tenisa turnīri jauniešiem, tostarp “Rīga Open” un “Liepāja International”. Jūrmala Open ITF šogad ir trešais un pēdējais Latvijā organizētais šāda mēroga turnīrs, un tenisa līdzjutēji ir laipni aicināti atbalstīt Latvijas tenisistus arī šajās spēlēs visas nedēļas garumā. Jūrmala Open ITF turnīra spēles notiks tenisa centrā “Lielupe” Jūrmalā, Oskara Kalpaka ielā 16. Pirmās cīņas jaunie tenisisti aizvadīs jau šo sestdien no plkst. 10:00 līdz 19:00 – ieeja skatītājiem bez maksas.
 
Jūrmala Open ITF turnīra atbalstītāji: LTS, Jūrmalas dome, VENDEN, Itera Latvija.
Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība 
media@lts.lv
 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: