04.04.2017

Latvijas Deivisa kausa izlase piekāpjas Marokai un noslīd uz Eiropas/Āfrikas III zonu

No 7. līdz 9. aprīlim Marokas pilsētā Marakešā tikās Latvijas un Marokas tenisa izlases Eiropas-Āfrikas zonas II grupas duelī, un diemžēl ar rezultātu 2-3 mūsējie piekāpās marokāņiem, līdz ar to nākamgad mums būs jāstartē Eiropas/Āfrikas III zonā.

Latvijas izlasi Marokā pārstāvēja Miķelis Lībietis, Mārtiņš Podžus, Rūdolfs Mednis un Jānis Podžus, komandas kapteinis - Kārlis Lejnieks. 

Iepriekšējā Deivisa kausa duelis norisinājās februāra sākumā Jelgavā, kur Latvijas izlase tikās ar Norvēģijas un piekāpās Norvēģijai ar 0-5. Tāpat nesekmīga bija spēkošanās ar Maroku - mūsējie zaudēja 2-3.

Ar Marokas izlasi latvieši līdz šim bija tikušies vienreiz, 1994. gadā, kur ar pārsvaru 4-1 uzvarēja marokāņi. Šoreiz Marokas komandu faktiski pārstāvēja vien divi spēlētāji Reda El Amrani, kurš pasaules rangā pašlaik ieņem 669. vietu. Amins Ahouda, kurš ieņem 1008. Pārējie pieteiktie spēlētāji nespēlēja nevienu spēli šajā Deivisa kausa posmā.

Pirmajā dienā Miķelis Lībietis ar 3-6 6-4 3-6 2-6  piekāpās Amine Ahouda, kā arī otrajā viesnpēlē pārāks izrādījās marokānis Reda El Amrani, pārspējot Mārtiņu Podžus ar rezultātu 6-4 7-6(8) 6-4.

Otrajā sacensību dienā dubulstpēlē Miķelis Lībietis/Mārtiņš Podžus ar 4-6 7-6(5) 7-6(4) 6-3 apsēlēja Amine Ahouda/Reda El Amrani.

Beidzamajā sacensību dienā Rūdolfs Mednis trīs setos pārliecinoši ar 2-6 2-6 3-6 piekāpās Reda El Amrani. Pēdējā spēlē, kura vairs neko neietekmēja, notika tikai līdz vienam setam, kur Mārtiņš bija vadībā ar 6-1.

Atliek cerēt, ka mūsu komandai nākamgad izdosies atgriezties Eiropas/Āfrkas II zonā.

Deivisa kausa sacensības norisinās jau kopš 1900. gada. Sākotnēji tās tika organizētas kā sacensības starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šobrīd tās ir lielākās ikgadējās starptautiskās komandu sacensības, kuras organizē Starptautiskā Tenisa Federācija (ITF). 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: