19.04.2022

Latvijas izlases ar 0-4 piekāpjas Kanādai Billie Jean King cup kvalifikācijas turnīrā

Latvijas izlases ar 0-4 piekāpjas Kanādai Billie Jean King cup kvalifikācijas turnīrā

Naktī uz svētdienu, 17.aprīli, Billijas Džīnas Kingas (Billie Jean King) kausa kvalifikāciju ar vēl diviem zaudējumiem pret Kanādu noslēdza Latvijas tenisistes. Kopumā divu dienu garumā Kanāda uzvarēja ar rezultātu 4-0, tādējādi iekļūstot finālturnīrā, kamēr Latvija spēlēs izslēgšanas turnīrā, lai saglabātu tiesības 2023. gadā spēlēt kvalifikācijā.

Billijas Džinas Kingas nosauktā kausa kvalifikācijā Latvijas tenisistes spēkojās pret mājiniecēm kanādietēm. Mačos Latvijai nevarēja palīdzēt abas līderes – traumas dēļ uz Kanādu nedevās Aļona Ostapenko, bet Anastasija Sevastova uz laiku ir pārtraukusi karjeru.

Pirmajā spēlē Leila Fernandesa (WTA 21) nepilnas stundas laikā ar rezultātu 6-1 6-2 apspēlēja Darju Semeņistaju (WTA 389), savukārt otrajā spēlē Rebeka Marino (WTA 111), jau saspringtākā cīņā, tomēr uzveica Danielu Vismani (WTA 267) ar rezultātu 6-3 6-7(4) 6-3.

Trešajā spēlē Leila Fernandesa (WTA 21) ar 6-2 6-1 apspēlēja Danielu Vismani (WTA 267).

Jau pēc Fernandesas panākuma bija skaidrs, ka šajā valstu savstartpējā cīņā Kanāda, diemžēl, ir izcīnījusi uzvaru pār Latvijas izlasi. Abas puses vienojās neaizvadīt otro vienspēli, bet noslēgt cīņu ar dubultspēli. Lai arī sākotnēji bija plānots, ka Latviju pārstāvēs Līga Dekmeijere un Diāna Marcinkēviča, praksē to darīja Darja Semeņistaja un Daniela Vismane, kur sportistes prata uzvarēt četros geimos pret Gabrielu Dabrovski un Karolu Žao (1-6 3-6).

Līdz ar panākumu, Kanāda ir kvalificējusies Billijas Džīnas Kingas kausa finālturnīram, kamēr Latvijai ir priekšā izslēgšanas kārtas cīņa šī gada rudenī, lai saglabātu iespēju piedalīties 2023. gada kvalifikācijā.

Šajā reizē izlasei nepalīdzēja abas līderes - traumas dēļ īsi pirms spēlēm lēmumu nedoties palīgā Latvijai atklāja Aļona Ostapenko, kamēr Anastasija Sevastova iepriekš paziņoja par pauzi karjerā. Līdz ar to pret spēcīgajām Leilu Fernandesu un Rebeku Marino spēlēja jaunās tenisistes - Daniela Vismane un Darja Semeņistaja. To preses konferencē vēlāk uzsvēra arī izlases kapteinis Adrians Žguns. ''Zinājām, ka nogale būs grūta, jo nebijām labākajā sastāvā. Domāju, ka jaunās meitenes daudz ieguva no spēlēšanas tik augsta līmeņa mačos. Ceru, ka visi no šīs nedēļas nogales būsim ko ieguvuši, un tas padarīs mūs stiprākus nākotnē.''

Kapteinim tika vaicāts, kāpēc viņš izšķīries par lēmumu Vismani un Semeņistaju laist spēlēt dubultspēli, uz ko Žguns atbildēja, ka viņām veicies labi kopīgajos treniņos. ''Gribēju, lai meitenes izbauda spēli. Viņas labi spēlēja kopā treniņos.''

Tikmēr gan Vismane, gan Semeņistaja akcentēja iegūtās pieredzes nozīmīgumu. ''Šī man bija vērtīga pieredze. Ne katru dienu tev ir izdevība spēlēt pret vienu no ''Top 20'' spēlētājām. Sapratu, ko man nepieciešams uzlabot. Strādāšu pie tā nākotnē, lai īstenotu savus mērķus,'' preses konferencē pieredzēto maču pret Leilu Fernandesu komentēja Vismane. ''Šī bija mana pirmā pieredze izlasē, un guvu iespēju spēlēt divos mačos - priecājos, ka radās šāda iespēja,'' bilda Semeņistaja.

Tikmēr kapteinis turpināja, ka šajā nedēļas nogalē novērots, ka Latvijas tenisā aug perspektīvas tenisistes, kuras pēc pāris gadiem var kļūt par izlases līderēm. ''Mums aug talantīgas tenisistes. Bija patīkami redzēt, kā viņas spēlēja. Ir jāturpina attīstība, ir jāgūst pieredze, un ticu, ka pēc pāris gadiem abas būs nozīmīgas izlases spēlētājas.''

Latvijas tenisa savienība vēlas izteikt pateicību par atbalstu sadarbības partneriem: Velve, Latvijas gāze, Liepājas pilsētai un Joma.

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: