06.02.2020

Latvijas sieviešu izlase ir gatava cīņai pret titulēto ASV

Latvijas sieviešu izlase ir gatava cīņai pret titulēto ASV

Rīt, 7. februārī, Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Everetā Latvijas sieviešu tenisa izlase ar līderēm Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu ierindā uzsāk cīņu pret spēcīgo ASV valstsvienību par iekļūšanu lielajā Federāciju kausa finālturnīrā. Lai tiktu augstākajā līmenī, Latvijas izlasei jāuzveic vistitulētākā sieviešu izlase turnīra vēsturē – ASV turnīrā triumfējusi 18 reizes, pēdējā no tām bija 2017. gadā.

Latvijas izlasi cīņā pret ASV pārstāvēs pašmāju vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, kā arī Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane. Latvijas izlases kapteiņa amatu turpinās ieņemt Adrians Žguns. Savukārt, pretinieču sastāvā būs Sofija Kenina, Serēna Viljamsa, Koko Gofa, Elisona Rīske un Betānija Mateka-Sendsa. Duelī paredzētas četras vienspēles un viena dubultspēle.

Latvijas izlases spēļu tiešraides būs skatāmas kanālā Best4Sport TV. Pirmās dienas spēļu sākums ir no plkst. 5:30 (8. februāris), otrās dienas spēļu sākums ir naktī no sestdienas uz svētdienu no plkst. 1:30 (9. februāris).

Aizvadītajā vasarā tapa zināms, ka tiks mainīts Federāciju kausa turnīra formāts. Šajā finālturnīrā spēkosies 20 labākās pasaules komandas, tomēr, lai noskaidrotu, kuras tās būs, 7. un 8. februārī tiks aizvadītas turnīra kvalifikācijas spēles, kurās 16 komandas sadalīs 8 ceļazīmes uz Federāciju kausa lielo finālu, kas no 14. līdz 19. aprīlim norisināsies Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Kvalifikācijas kārtā katrai valstij būs jāaizvada četras vienspēles un viena dubultspēle - 7. februārī divas vienspēles, savukārt 8. februārī - divas vienspēles un dubultspēle. Kvalifikācijas kārtā par iekļūšanu lielajā finālā cīnīsies Nīderlande, Baltkrievija, Rumānija, Krievija, Brazīlija, Vācija, Spānija, Japāna, Šveice, Kanāda, Beļģija, Kazahstāna, Slovākija, Lielbritānija, ASV un Latvija.

Kvalifikācijas kārtu uzvarējušajām komandām pievienosies pērnā gada finālistes Austrālija un Francija, kā arī rīkotājvalsts Ungārija un īpašo uzaicinājumu jeb wild card saņēmusī Čehijas izlase. Savukārt, tās 8 komandas, kas zaudēs kvalifikācijas spēlēs, aizvadīs 2020. gada Federāciju kausa izslēgšanas spēles, kas notiks tajās pašās dienās, kad fināla turnīrs.

Kategorija: Ziņas
Dalīties: