08.05.2022

Latvijas tenisa savienība saņēmusi atbildi no Starptautiskās tenisa federācijas par W60 Liepāja turnīra organizēšanu

Latvijas tenisa savienība saņēmusi atbildi no Starptautiskās tenisa federācijas par W60 Liepāja turnīra organizēšanu

Kā tika ziņots iepriekš, š.g. 3.maijā LTS saņēma atbildi no Liepājas Domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa kunga, ka Liepājā plānotajā turnīrā nav pieļaujama Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība (arī ne zem neitrāla karoga). Tāpat tika saņemts lūgums izvērtēt iespēju turnīru nodrošināt bez Krievijas un Baltkrievijas sportistu reģistrācijas vai pretējā gadījumā nebūs iespējams šo turnīru aizvadīt Liepājā.

Pirms tam, š.g. 11.martā tika saņemta vēstule no Starptautiskā tenisa federācijas prezidenta Deivida Hagertija (David Haggerty), kurā minēts, ka Starptautiskā tenisa federācija sportistiem, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas federāciju pilsoņi, atļauj piedalīties starptautiskajos tenisa turnīros zem neitrāla karoga, tai skaitā, arī sieviešu tenisa turnīrā ITF World Tennis Tour W60 Liepāja Open, kas plānots š.g. maijā.

Ņemot vēra, ka šo turnīru organizē Liepājas pašvaldība, Latvijas Tenisa savienība un Starptautiskā tenisa federācija, Latvijas Tenisa savienība š.g. 3.maijā paziņoja Starptautiskajai tenisa federācijai par Latvijas valsts nostāju un šodien, 8.maijā sagaidīja tās lēmumu, kas minēts zemāk:

“Rakstām saistībā ar ITF Pasaules tenisa tūres pasākumu W60 Liepāja, kas šobrīd paredzēts 23.maijā, un konkrēti saistībā ar Liepājas pašvaldības lēmumu aizliegt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties turnīrā, tostarp zem neitrāla karoga.

Tāpat kā ATP un WTA, arī ITF apspriež, cik lietderīgi turnīrus, kuros spēlētājiem ir aizliegts spēlēt, pamatojoties uz viņu valsts piederīgumu, iekļaut profesionālajā ITF Pasaules tenisa tūrē. Kā atspoguļots tenisa pārvaldes institūciju 2022. gada marta paziņojumā, ATP, WTA un ITF ir saskaņots, ka krievi un baltkrievi var turpināt startēt profesionālajās vienspēļu un dubultspēļu sacensībās zem neitrāla karoga.

Svarīgi, lai tiktu veltīts pietiekams laiks, lai sasniegtu atbilstošāko iznākumu un izvairītos no pāragra lēmuma, kas varētu kaitēt organizatoriem, Latvijas Tenisa savienībai, ITF vai spēlētājiem, kuri varētu censties piedalīties W60 Liepājas turnīrā. Mēs arī apzināmies kritisko laika spiedienu, kas regulē citus turnīrus, kas notiks vienlaicīgi ar Liepāju, kas ir tikai pēc divām nedēļām, un kuros mēs jau esam aizkavējuši spēlētāju pieteikšanās termiņus, lai mēģinātu rast risinājumu šai problēmai.

Rezultātā, lūdzam piekrist pārcelt W60 Liepāja līdz 11. jūlija nedēļai, kad gaidāma lielāka skaidrība par situāciju.”

Oficiālais lēmums ir turnīru pārcelt uz nedēļu no 11.07.2022., bet vai pastāvēs iespēja rīkot sacensības bez sportistiem, kas startē zem neitrāla karoga, vai Latvijai tiks atņemtas tiesības rīkot šāda augsta līmeņa sacensības, Starptautiskā tenisa federācija paziņos vēlāk.

 

Informāciju sagatavoja Latvijas tenisa savienība

Kategorija: Ziņas
Dalīties: