31.03.2022

Latvijas tenisa savienībai un Ernestam Gulbim pasniegtas Tennis Europe Awards 2021.gada balvas

Latvijas tenisa savienībai un Ernestam Gulbim pasniegtas Tennis Europe  Awards 2021.gada balvas

 

Pagājušās nedēļas nogalē Portugāles pilsētā Kaskē (Cascais) norisinājās 48. ikgadējā Tennis Europe kopsapulce (Annual General Meeting – AGM), kurā Latvijas Tenisa savienībai par ieguldījumu tenisa attīstībā un Latvijas vadošajam tenisistam Ernestam Gulbim par sasniegumiem tenisā tika pasniegtas Tennis Europe Awards 2021. gada balvas.

Kopsapulcē piedalījās delegāti no 42 valstīm, un tā tika  atklāta ar emocionālu Tennis Europe prezidenta Ivo Kaderkas pret karu vērstu uzrunu. Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, kopsapulce apstiprināja  Teniss Europe valdes lēmumu  - līdz turpmākam paziņojumam apturēt Krievijas un Baltkrievijas Tenisa federāciju dalību Tennis Europe.

Kopsapulce pieņēma Junioru, Profesionāļu, Senioru tenisa un Attīstības departamenta gada pārskatus un apstiprināja 2022. gada budžetu.

Kopsapulces atklāšanas dienā tika  noslēgts jauns  sadarbības līgums starp Tennis Europe un “Dunlop”, kurš paredz  “Dunlop” zīmola tenisa produktu un junioru tenisa popularizēšanu.

Latvijas Tenisa savienība saņēma Tennis Europe Awards balvu kā labākā “C” grupas valsts 2021. gadā. LTS šādas balvas ir saņēmusi arī 2017. un 2018. gadā.

Savukārt Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis saņēma Teniss Europe Awards individuālo balvu kā Latvijas visu laiku labākais tenisists, kurš ir ierindojies ATP reitinga TOP 10 2014. gadā, karjeras laikā izcīnījis 6 ATP vienspēļu titulus, kā arī sasniedzis Grand Slam turnīra Roland Garros pusfinālu 2014. gadā. Ernests ir izcils atbalsts Latvijas vīriešu izlasei Deivisa kausa izcīņās, kurās viņš startē jau kopš 2005. gada, kad viņam bija tikai 16 gadi.

Iepriekšējos gados Tennis Europe Awards individuālās balvas ir saņēmuši – Jānis Pliens, Kārlis Lejnieks un Juris Savickis.

Nākamā Tennis Europe kopsapulce norisināsies Spānijā, Barselonā 2023. gada martā.

 

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: