13.07.2017

LATVIJAS TENISA SPĒLĒTĀJIEM NOSLĒDZIES ŠĪ GADA VIMBLDONAS TURNĪRS

11. jūlijā noslēdzas Latvijas tenisa spēlētāju dalība prestižajā Vimbldonas turnīrā, kas šogad norisinās no 2. līdz 16. jūlijam. Šogad Latviju tenisa spēlēs pārstāvēja trīs Latvijas labākie tenisisti: Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova un Ernests Gulbis. Sevastova tika līdz turnīra otrajai kārtai, Gulbis līdz trešajai, savukārt Ostapenko turnīrs beidzās ar zaudējumu ceturtdaļfinālā. 
Latvijas vadošā tenisiste Ostapenko (WTA 13. vietā) aizvadīja karjeras labāko Vimbldonas turnīru, tiekot līdz ceturtdaļfinālam, kur sīvā spēlē piekāpās pieckārtējai čempionei Venusai Viljamsai (WTA 11. vietā) – 3:6, 5:7. Ostapenko ir otrā Latvijas tenisiste, kura spējusi sasniegt Vimbldonas ceturtdaļfinālu, jo 1994.gadā tik tālu tika arī Larisa Neilande. 2014. gadā Aļona Ostapenko guva lieliskus sasniegumus Vimbldonā, uzvarot turnīrā juniorēm. Kā zināms, “Grand Slam” čempionāta otrajā turnīrā “French Open” Ostapenko satricināja visu pasauli, izcīnot sensacionālu uzvaru un tādējādi pārrakstot Latvijas tenisa vēsturi. 
Tenisiste Anastasija Sevastova tika līdz otrajai kārtai, kur piekāpās mājiniecei Heterei Vatsonei ar rezultātu 0:6, 4:6. Sevastovai problēmas sagādāja Vatsones piedāvātais ātrums, un Anastasija britu tenisistes tempam vienkārši nespēja turēt līdzi, regulāri kļūdoties piespiedu kārtā ar sitieniem autā vai tīklā. Viņai šī bija pirmā reize, kad viņa pārvarēja Vimbldonas čempionāta pirmo kārtu, un šobrīd viņa atrodas WTA 19. vietā.  Sevastova turnīrā spēlē jau piekto reizi, 2009., 2010., 2011. un 2016. gadā viņa izstājās jau pirmajā kārtā. 
Gulbim Vimbldonas turnīrs beidzās trešajā kārtā, kad viņš smagā cīņā zaudēja titulētajam serbam Novakam Džokovičam ar rezultātu 4-6, 1-6, 6-7 (2:7). Gulbis ATP rangā atrodas 589.vietā, kamēr Džokovičs ir planētas ceturtā rakete, bet Vimbldonas čempionātā viņš bija izlikts ar otro numuru. Gulbis maču bija iesācis ļoti daudzsološi, taču zaudēja pirmos divus setus. Gulbis kopš pērnā gada augusta cīnās ar veselības problēmām, un Vimbldonas turnīrā viņš var piedalīties ar aizsargāto rangu, turklāt šādi viņš sacensībām varēs pieteikties vēl septiņas reizes. Atgriežoties spēlē, viņš aizvadīja cienījamu turnīru, tiekot līdz trešajai kārtai, līdzīgi panākumi Vimbldonas turnīrā viņam bijuši iepriekš 2013. gadā.
Vimbldonas turnīrs ir senākais un prestižākais tenisa turnīrs pasaulē, kurš norisinās jau kopš 1877. gada. Nemainīgi visus šos gadus tā norises vieta ir Lielbritānijas galvaspilsēta Londona. Vimbldonas tenisa turnīrs ir trešais no četriem “Grand Slam” tenisa turnīriem un šīs sacensības ir īpašas ar to, ka tās notiek uz tenisam vēsturiski tradicionālā zālāja seguma. Vimbldonas turnīra tradicionālā krāsa ir balta, tādējādi spēlētāju apģērbs ir tikai baltā krāsā, ar ļoti minimālu citu krāsu akcentu. Arī tenisa bumbiņas agrāk tika izmantotas tikai baltas, taču kopš 1986. gada baltās bumbiņas aizstāja dzeltenās. Vimbldonas turnīra spēles tiek iedalītas piecās kategorijās: vīriešu vienspēles, sieviešu vienspēles, vīriešu dubultspēles, sieviešu dubultspēles un jauktās dubultspēles. Uzvara šajās sacensībās tiek uzskatīta par katras pasaules tenisista lielāko sapni. 

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: