01.02.2016

Latvija saglabā vietu FED kausa Eiropas/Āfrikas zonas 1.grupā

No 3. līdz 6.februārim Izraēlas kūrortpilsētā Eliatā notika šī gada pirmās Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas pirmās grupas turnīra sacensības. Latvijas izlase pārspēja Ungārijas izlasi ar rezultātu 2:1, saglabājot vietu 1.grupā, taču diemžēl piekāpās Beļģijas (0:3) un Bulgārijas (1:2) valstvienībām.

Šogad sacensībās Latvijas izlasi pārstāvēja Aļona Ostapenko, kura šobrīd ierindojas WTA ranga augstajā 86. vietā,  Diāna Marcinkēviča, Dārta Elizabete Emuliņa un Anna Ozerova, savukārt komandas kapteine  - pieredzējusī trenere - Daiga Juška. Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrā startēja 14 izlases, tostarp arī Zviedrijas izlase, kas nupat izkritusi no Pasaules otrās grupas, kā arī Igaunijas un Dienvidāfrikas izlases, kuras pakāpušās no Eiropas/Āfrikas zonas otrās grupas. 

Pērn Latviju šajās sacensībās pārstāvēja Aļona Ostapenko, kura WTA rangā tad vēl bija tikai trešajā simtā, Diāna Marcinkēviča, kura tobrīd cīnījās ar traumu, kā arī Dārta Elizabete Emuliņa. Latvijas tenisistes piekāpās visās trijās apakšgrupas cīņās, bet izšķirošajā duelī par vietas saglabāšanu grupā ar 2-1 uzveica Austriju. Savukārt 2014.gadā Latvijas sieviešu izlase B apakšgrupā ieņēma 4.vietu, tādējādi saglabājot vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā.

Latvijai nozīmīgs bija 2013.gads, jo izlase ar Lauru Gulbi, Aļonu Ostapenko un Diānu Marcinkēviču sastāvā atgriezās Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā. Savukārt pēdējā laika labākā Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova, kura daudzus gadu piedalījās Federācijas kausā, paziņoja par savas karjeras izbeigšanu. Šobrīd viņa ir atsākusi savu karjeru un pašreiz ierindojas WTA ranga 100.vietā.

Federāciju kauss ir lielākās sieviešu tenisa izlašu sacensības, kuras norisinās jau no 1963.gada. Ideja par Federāciju kausu radusies 1919.gadā, kad Amerikāņu tenisa spēlētājs Hazels Hotkiss Veightmans (Hazel Hotchkiss Wightman) nāca klajā ar sieviešu sacensību konceptu. 1995. gadā Federāciju kausa nosaukumu nomainīja uz īsāku – šobrīd tas tiek dēvēts par FED kausu, kurš pasaulē norisināsies jau 53. eizi. Šogad Latvijas izlases piedalās turnīrā ar uzņēmuma Ourea atbalstu.

Līdz šim labāko sasniegumu Federāciju kausā Latvijas izlase guva 1993. gadā, kad startēja pasaules grupā starp 16 labākajām pasaules izlasēm.

 

 

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība – media@lts.lv

Kategorija: Ziņas
Dalīties: