03.05.2022

Maija beigās Liepājā plānots aizvadīt starptautisko sieviešu tenisa turnīru W60 Liepāja

Maija beigās Liepājā plānots aizvadīt starptautisko sieviešu tenisa turnīru W60 Liepāja

No 22.līdz 29.maijam Liepājā, tenisa kortos Jūrmalas parkā ar Liepājas pašvaldības, Latvijas Tenisa savienības un Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) atbalstu plānots aizvadīt starptautiskās ITF W60 kategorijas sacensības sievietēm “Liepaja Open” ar 60 000 ASV dolāru balvu fondu.

Pirmās līdzīga mēroga sacensības Liepājā norisinājās 2020.gada janvārī, kad W15 kategorijas sacensības notika LOC Tenisa hallē. 2021.gada vasarā, Jūrmalas parka tenisa kortos norisinājās jau augstākas raudzes W25 kategorijas sacensības. Taču šī gada maijā planotās W60 kategorijas tenisa sacensības sievietēm ir jau nākamais pakāpiens ITF tenisa sacensību hierarhijā.

Latvijas tenisa savienība 05.04.2022. informēja Liepājas Domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu, ka 2022.gada 11.martā tika saņemta vēstule no Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) prezidenta Deivida Hagertija (David Haggerty), kurā minēts, ka  Starptautiskā tenisa federācija sportistiem, kuri ir Krievijas vai Baltkrievijas federāciju pilsoņi, atļauj piedalīties starptautiskajos tenisa turnīros zem neitrāla karoga, tas skaitā, arī sieviešu tenisa turnīrā ITF World Tennis Tour W60 Liepāja Open, kas norisināsies Liepājā, Jūrmalas parkā, no 21.05.2022.-29.05.2022.

Šodien, 03.05.2022. LTS saņēma sekojošu atbildi no Liepājas Domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa kunga uz iepriekš nosūtīto vēstuli:

“Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijā ir saņemta Jūsu 2022. gada 5. aprīļa vēstule Nr. 01/04/2022, kurā Latvijas Tenisa savienība kā Starptautiskās tenisa federācijas sastāvdaļa norāda uz iespējām un starptautisko praksi organizēt Liepājā no š.g. 21.-29.maijam starptautisko tenisa turnīru “ITF World Tennis tour W60 Liepāja Open”, ļaujot zem neitrāla karoga piedalīties arī Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

Liepājas valstspilsētas pašvaldība ir izvērtējusi piedāvājumu un, ievērojot gan Latvijas Republikas valdības līdz šim pausto, gan LR Izglītības un zinātnes ministrijas rekomendācijas starptautisku sacensību norisei, nosodot Krievijas īstenoto karu Ukrainas teritorijā, Liepājas valstspilsētas pašvaldības oficiālā nostāja ir tāda, ka Liepājā plānotajā turnīrā nav pieļaujama Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība (arī ne zem neitrāla karoga).

Lūdzam izvērtēt iespēju turnīru nodrošināt bez Krievijas un Baltkrievijas sportistu reģistrācijas vai pretējā gadījumā nesaskatām par iespējamu turnīru organizēt Liepājā.”

Ņemot vēra, ka iepriekš minēto turnīru organizē Liepājas pašvaldība, Latvijas Tenisa savienība un Starptautiskā tenisa federācija, Latvijas Tenisa savienība šodien paziņos Starptautiskajai tenisa federācijai par Latvijas valsts nostāju un gaidīs tās lēmumu, vai ir iespēja aizvadīt šo turnīru bez neitrāla karoga sportistiem, vai Latvijai būs atņemtas tiesības rīkot šo augstākā līmeņa tenisa turnīru.

 

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība.

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: