13.10.2021

Mainās epidemioloģiskās prasības sporta jomā

Mainās epidemioloģiskās prasības sporta jomā

No 11. oktobra līdz 11. janvārim, saistībā ar slimības Covid-19 izplatību, Latvijā ir ieviesta ārkārtējā situācija, kas nosaka augstākas epidemioloģiskās prasības vairākās jomās, tostarp sportā. Galvenais, kas jāņem vērā – procesi, kas līdz šim bija paredzēti dzeltenajā režīmā, turpmāk būs zaļajā (vakcinēts/pārslimojis) režīmā.

No 2021. gada 11. oktobra stājas spēkā arī jaunie Ministru kabineta noteikumi Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kas turpmāk arī noteiks epidemioloģiskas drošības pasākumus, ciktāl MK rīkojums Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nenosaka citādi.

Kā ziņo Izglītības un zinātnes ministrija, cilvēku skaits vienā grupā telpā "zaļajā režīmā" ir līdz 20 personām, bet jāievēro visi drošības nosacījumi (grupu nepārklāšanās, platība u.c.), vienlaikus arī turpmāk varēs darboties vairākas grupas.

Tiem treneriem, kuriem ir noformēta Interešu izglītības licence un kuriem ir derīgs Covid-19 sertifikāts (pārslimošanas vai vakcinēšanās) var aizvadīt individuālus treniņus viens pret vienu ar bērnu, kurš var būt nevakcinēts, tikai ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts izglītības iestādes skrīninga ietvaros. 

Individuālas fiziskas aktivitātes bez trenera ārpus telpām var notikt bez ierobežojumiem.

Latvijas izlases (tai skaitā jauniešu un junioru), Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu sporta treniņi gan iekštelpās, gan ārtelpās drīkstēs norisināties arī dzeltenajā režīmā, bet testēšana jāveic par saviem līdzekļiem (skolas tests nederēs).

Arī visas sporta sacensības turpmāk norisināsies zaļajā režīmā ar papildus ierobežojumiem. Dzeltenajā režīmā būs atļaut organizēt tikai starptautiskos sporta pasākumus (sportistiem no 16 gadiem), kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu sporta sacensības, ja tajās tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls pieaugušajiem. Skatītāji sporta sacensības un starptautiskus sporta pasākumus drīkstēs apmeklēt, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un tiek nodrošināti nosacījumi attiecībā uz publisku pasākumu rīkošanu. 

MK rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” pieejams: ŠEIT

MK Noteikumi Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” pieejami ŠEIT

Kategorija: Ziņas
Dalīties: