21.10.2021

No 21.oktobra līdz 14.novembrim treniņi un sacensības iekštelpās atļautas tikai pieaugušo izlasēm

No 21.oktobra līdz 14.novembrim treniņi un sacensības iekštelpās atļautas tikai pieaugušo izlasēm

 

Saistībā ar Ministru kabinetā apstiprinātajiem grozījumiem 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", sākot no 21. oktobra ir spēkā virkne izmaiņu, kas skar sporta treniņu un sacensību organizēšanu.

Kā informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), sporta jomā līdz 14. novembrim ir atceltas visas sporta sacensības, kā arī visi sporta treniņi klātienē amatieriem visās vecuma grupās, kā arī interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu ietvaros, paredzot tikai atsevišķus izņēmumus pieaugušo izlašu un citu augsta līmeņa sportistu dalībai sporta treniņos un sacensībās. Vienlaikus arī turpmāk netiek ierobežotas individuālas fiziskās aktivitātes veselības saglabāšanai un uzlabošanai, ja tās norisinās ārtelpās un bez trenera.

Šajā laikā drīkstēs norisināties tikai starptautisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības pieaugušo izlašu sportistiem, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai profesionāli sportisti (ar to saprotot personas, kuras uz darba līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un piedalās tajās), turklāt visām šīm sacensībām jānorisinās bez skatītājiem.

Sporta treniņprocesu varēs turpināt Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportisti, kā arī komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu komandu profesionāli sportisti (ar darba līgumiem par atlīdzību), ja šie treniņi norisināsies epidemioloģiski drošā vidē. 

Attiecībā uz epidemioloģiskās drošības režīmu treniņos, kuros piedalās komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu profesionālie sportisti, ir piemērojamas Ministru kabineta rīkojumā paredzētās normas par to darbinieku testēšanu, kuri ir uzsākuši vakcināciju pret Covid-19, bet vēl nav to pabeiguši (attiecīgi vēl nav ieguvuši derīgu vakcinācijas sertifikātu).

MK rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” pieejams: ŠEIT

MK Noteikumi Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” pieejami ŠEIT

Latvijas pieaugušo izlašu sastāvi tenisā, pludmales tenisā un ratiņtenisā pieejami ŠEIT

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: