30.06.2015

Noslēdzies starptautiskais jauniešu tenisa turnīrs „Venden Cup”

26.jūnija pēcpusdienā Liepājā noslēdzies viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem jauniešu tenisa turnīriem – „Venden Cup” vecuma grupā U 14. Turnīrs pulcēja 54 zēnus un 56 meitenes no 10 dažādām valstīm, Latviju tajā pārstāvēja 14 jaunie tenisisti, kas skatītājus priecēja ar spraigām un aizraujošām spēlēm.

Starptautiskajam tenisa turnīram „Venden Cup” starts tika dots kā ierasts īsi pirms Līgo svētkiem – 22.jūnijā. Turnīrs jau astoņpadsmito gadu notika Liepājā un tajā piedalījās spēlētāji no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Norvēģijas, Ukrainas, Spānijas un pat Izraēlas. Latviju pamatturnīrā pārstāvēja 4 zēni - Renārs Grodskis, Valērijs Vorobjovs, Daniels Linkuns-Morozovs un Sergejs Ņikušins. Meiteņu konkurencē piedalījās 10 spēlētājas - Elza Tomase, Veronika Zalcmane, Aleksandra Jakovļeva, Klaudija Lisovska, Katrīna Lasmane, Nikola Geller, Sabīne Rutlauka, Dana Gribeļska, Alise Grundule un Alise Vindiga.

„Jauniešu tenisa turnīriem ir liela nozīme, jo tajos mums ir iespēja iepazīt jaunos tenisa talantus un topošos tenisa profesionāļus, kuri nākotnē nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Tādēļ liels gods bija arī šogad turpināt iesākto sadarbību ar Liepāju un „Venden”, veicinot jauno tenisistu spēlētprieku un sniedzot pašmāju jaunajiem censoņiem iespēju pierādīt sevi un izjust sacensību garu, spēlējot ar jauniešiem no visas pasaules,” stāsta LTS ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Pirmo turnīra kārtu no Latvijas spēlētājiem pārvarēja  Renārs Grodskis un Daniels Linkuns-Morozovs. Par iekļūšanu labāko astoņniekā Linkuns-Morozovs piekāpās Krievijas tenisistam Andrejam Injatkinam 1/6 5/7, bet Grodskis atzina čehu tenisista A.Paulsona pārākumu ar rezultātu 6/0 6/0. Vienspēļu finālā zēniem sacentās čehs A.Paulsons un Izraēlas tenisists R.Ginats. Par čempionu kļuva Čehijas pārstāvis ar rezultātu 6/3 6/3. Meiteņu vienspēlēs par čempiones titulu cīnījās lietuviete I.Daujotaite, kura pārspēja Ukrainas jauno tenisisti D.Lopatetskuju 6/4 6/1.

Dubultspēļu sacensībās par čempioniem kļuva čehu pāris A.Paulsons/L.Jirousek, kuri ar rezultātu 6/4 6/4 uzvarēja Ukrainas un Baltkrievijas duetu M.Kņazevu/O.Ovčarenko. Meiteņu dubultspēlēs 1.vietu ieguva Baltkrievijas pāris K. Filičenok/A.Yakubovich, kuras finālā ar 6/4 6/2 pārspēja Ukrainas un Baltkievijas pāri K.Diatlovu/L.Dzemchanku.

„Jau tradicionāli starptautiskais jauniešu tenisa turnīrs Liepājā norisinājās ap Līgo svētku laiku, tādējādi šo nedēļu padarot par dubultsvētkiem gan pašiem dalībniekiem, gan to vecākiem, radiem un līdzjutējiem. Arī šogad jaunieši varēja izbaudīt gan turnīra prieku, gan atpūtas prieku, apmeklējot Liepājas pludmali, koncertu estrādē „Pūt vējiņi!” un citus kultūras un izklaides pasākumus. Kopumā, neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem, turnīrs bija izdevies un pateicoties gūtajai pieredzei ikviens jaunais tenisists mājās aizbrauca kā uzvarētājs,”stāsta Liepājas tenisa skolas direktore Maruta Vārpiņa.

U 14 turnīrs ir pirmais no trīs šogad ieplānotajiem tenisa turnīriem, kurus rīko Latvijas Tenisa savienība un „Venden”. Augustā notiks „Venden Future” turnīrs, kas ir vienīgais vīriešu profesionālais turnīrs Latvijā, bet septembrī gaidāms starptautiskais senioru turnīrs.

Turnīru „Venden Cup” atbalsta „Venden”, Liepājas pilsētas Dome, Latvijas Tenisa savienība, "Lotte", "Čili pica", „Wilson”, Sporta centrs.com, laikraksts "Kurzemes Vārds", viesnīca "Līva", "Dzintara boulings".

Informāciju sagatavoja Latvijas Tenisa savienība

 

media@lts.lv

Kategorija: Ziņas
Dalīties: