18.07.2016

Noslēgta sadarbības starp Latvijas un Baltkrievijas tenisa federācijām

Otrās Deivisa kausa spēļu dienas izskaņā, turnīra preses centrā notika svinīga sadarbības memoranduma parakstīšanas procedūra. Sadarbība starp abām Federācijām ietver: tenisa virzību un popularizēšana abu valstu terotorijās; tautas un profesionālā sporta attīstības veicināšanu; kopīgu sportistu sagatavošanu augstu rezultātu sasniegšanai starptautiskās, valsts, un reģionālās sasensībās; veselīga dzīvesveida popularizēšanu; dopinga apkarošanu; tiesāšanas sistēmas papildināšanu un attīstību; treniņnomentņu un sapulču organizāciju; semināru un konferenču organizāciju; pieredzes apmaiņu starp federāciju darbiniekiem, treneriem un tenisa sfēras speciālistiem; tenisa attīstību bērnu un jauniešu vidū; treneru kvalitātes un sagatavotības līmeņa paaugstināšanu; pieredzes apmaiņu starptautisku turnīru  un oficiālu pasākumu organizācijā.

Oficiālājā parakstīšanas ceremonijā piedalījās Latvijas tenisa savienības prezidents Juris Savickis un Baltkrievijas tenisa federācijas direktors Antons Jospa (Антон Юспа).

- Vēlos sveikt Baltkrievijas komandu ar ļoti labu spēli. Protams, mēs ceram, ka galvenās spēles mums vēl ir priekšā. Varu teikt, ka baltkrieviem ir ļoti laba komanda! - tā Juris Savickis pirms svinīgās parakstīšanas ceremonijas. - Mūsu sadarbība, kura līdz šim jau tā ir bijusi ļoti laba, šobrīd ir oficiāla, paverot jaunas iespējas, un es domāju, ka šī draudzība novedīs pie tā, ka baltkrievu komanda gan vīriešu, gan sieviešu, spēlēs vēl labāk! Šī vienošanās ļaus mums labāk sazināties, biežāk braukt ciemos vienam pie otra. Šīs ir ne tikai draudzīgas attiecības sportā, bet arī starp valstīm kopumā, starp mūsu cilvēkiem. Sports satuvina tautu, tā saucamā - tautas diplomātija. Mēs to atdzīvinām, parakstot šo brīnišķigo vienošanos ar mūsu kolēģiem Baltkrievijā! Vēlreiz vēlos piebilst, ka vienošanās paplašinās mūsu sadarbības robežas. Paldies! Novēlu visiem baltkrieviem, komandai, sportistiem grandiozus sasniegumus! Tenisā sacentīsimies tāpat kā šodien, par labu visiem skatītājiem!

- Vēlos pateikties mūsu kolēģiem no Latvijas, ka atbraucāt. Mūsu komandas tiekas pirmo reizi, mums ir īpaši patīkami, ka šī tikšanās notiek mūsu valsts teritorijā.  - savā uzrunā piebilst Antons Juspa (Антон Юспа). - Spēles ar katru dienu tik tiešām kļūst arvien, arvien interesantākas. Es domāju, ka rīt būs divas ļoti aizraujošas spēles. Kā teica Juris, vienošanās mērķis ir mūsu savstarpējo attiecību nomenklatūrais apzīmējums. Tas pastāvēja arī agrāk, mēs tik tiešām ļoti cieši sadarbojāmies ar mūsu kolēģiem, un no šodienas, pēc vienošanās parakstīšanas, mēs sāksim vēl ciešāk savstarpēji sadarboties mācību-treniņu ietvaros kā mūsu teritorijā, tā arī mūsu kaimiņu, tāpāt tiek plānota speciālistu apmaiņa, pieredzes apmaiņa, kas, kā es domāju, stimulēs tenisa attīstību gan Baltkrievijā, gan Latvijā.

 

 

Informāciju sagatvoja Baltkrievijas tenisa federācija

www.tennis.by

Kategorija: Ziņas
Dalīties: