18.03.2022

Paziņots Latvijas sieviešu izlases sastāvs Billie Jean King cup kausa spēlēm pret Kanādu š.g.aprīlī

Paziņots Latvijas sieviešu izlases sastāvs Billie Jean King cup kausa spēlēm pret Kanādu š.g.aprīlī

 

Latvija Billie Jean King cup spēles pret Kanādu, lai kvalificētos fināla turnīram, aizvadīs Vankūverā š.g. 15.-16.aprīlī slēgtajos hard seguma laukumos.

Latvijas tenisa sieviešu izlases sastāvā startēs Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA #12), kā arī Daniela Vismane (WTA #271), Diāna Marcinkeviča (WTA#287) un Darja Semeņistaja (WTA #400), komandas kapteinis Adrians Žguns.

Uzvara šajā mačā ļaus piedalīties finālā, kur tiekas 12 labākās valstis no visas pasaules, kamēr zaudējums nozīmēs izlēgšanas spēles par palikšanu grupā.

Kanādas izlases sastāvā pieteiktas piecas spēlētājas - Leylah Fernandez (WTA #21), Rebecca Marino (WTA #123), Carol Zhao (WTA #298) un Francoise Abanda (WTA #464), kā arī Gabriela Dabrowski (WTA #845). 

Latvijas sieviešu izlases iepriekšējais mačs Billie Jean King cup kausā bija pagājušā gada aprīlī pret Indiju, kas norisinājās Jūrmalā, Tenisa centrā "Lielupe".

Par “FedCup” iepriekš dēvētais tenisa turnīrs pērn tika pārsaukts par Billijas Džīnas Kingas kausa izcīņu (Billie Jean King Cup by BNP Paribas). Turnīrs pēc valstu pārstāvības ir lielākās ik gadu rīkotās sporta sacensības nacionālajām sieviešu komandām.

ASV tenisiste Billija Džīna Kinga ir divpadsmitkārtēja “Grand Slam” turnīru uzvarētāja, kura sešas reizes kļuva par Vimbldonas čempioni, četras reizes izcīnīja uzvaru ASV atklātajā čempionātā, kā arī triumfējusi Austrālijas un Francijas atklātajos čempionātos. Viņas rēķinā ir arī 16 uzvaras "Grand Slam" turnīros dubultspēlēs.

Kingu uzskata par līdztiesības cīnītāju tenisā, cenšoties panākt vienādas tiesības vīriešiem un sievietēm. Pēc viņas iniciatīvas izveidoja Sieviešu tenisa asociāciju (WTA). Kinga paudusi lepnumu, ka iepriekš par Federācijas kausu dēvētais turnīrs apvieno 116 valstu tenisa komandas.

Federācijas kauss dibināts 1963. gadā, atzīmējot Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) dibināšanas 50. gadskārtu. Savukārt 1995. gadā turnīrs ieguva saīsinātu nosaukumu "Fed Cup".

 

Kategorija: Ziņas
Dalīties: