08.09.2016

Ratiņtenisa aktualitātes

2016.gadā tika nolemts rīkot Baltijas kausa turnīru, kur katrā no valstīm tiktu aizvadīts pa posmam un uzvarētāju nosaka saskaņā ar visu trīs posmu kopvērtējumu.

Pirmais posms notika Igaunijā Tallinā - ziemā. Tad vīriešiem uzvarēja visvairāk pieredzējušākā - Lietuvas izlase, Latvijas sieviešu komanda sagādāja pirmo vietu.

Otrais posms notika Viļņā, 24. augustā. Sievietēs nepiedalījās igauņu sportistes slimības dēļ. Vīriešu komandām rezultāts bija negaidīts. Mājinieki piekāpās jaunu, bet ļoti daudzsološu Igaunijas sportistu priekšā.  Igaunijas komandas spēlētāji  pieredzējuša trenera  vadībā (pagātnē  viens no labākajiem Igaunijas spēlētājiem),  gada laikā piedalījās augsta ranga turnīros visā Eiropā, kā arī trenējas dažādas sporta nometnēs. 

Baltijas kausa trešais un pēdējais posms notiks Rīgā decembrī. Cerams, ka uzvara būs Latvijas sportistiem. Salīdzinot ar iepriekšējās spēles rezultātiem, varam droši teikt, ka līmenis sportistiem ievērojami pieaug, un, ja būs iespējams, tuvākajā nākotnē organizēt mācību sesiju, uzvara ir ļoti iespējama.

Mūsu valsts sportisti šogad piedalījās arī Pasaules čempionātā klasifikācijā Turcijā, kur bija iespējams gūt nenovērtējamu pieredzi spēlējot ar partneriem no dažādām valstīm, pārstāvjiem no dažādām tenisa skolās, dažādos līmeņos, kuru aktīvā ir dažādas spēles tehnikas.

Nākotnes plāni:
Šogad plānots piedalīties reitinga Futures turnīrā Grieķijā un Polijā, treniņnometnē Baltkrievijā, kur treniņa procesu vadīs viens no labākajiem ITF treneriem, kā arī decembrī Baltic Cup pēdējā posmā.
Mēs meklējam trenerus mūsu ratiņtenisa Latvijas izlases komandai, lai neapstātos attīstība šajā paralimpiskajā sporta veidā Latvijā, saprotam, ka gatavus trenerus nav, bet to sagatavošana ir tikai laika jautājums-
cilvēkus, kuri vēlas apgūt jaunu tehniku, spēlējot tenisu, piedalīties Latvijas ratiņtenisa skolas izveidē.
Tas ir cēls un interesants, pat aizraujošs notikums, kam ir nopietnas izredzes. Mēs esam gatavi uzklausīt sponsorus, atbalstītājus, varam veidot savstarpēji izdevīgus projektus.

Nākamgad tiek plānots piedalīties 8 reitinga turnīros, Baltijas kausā, organizēt mācību nometni sportistiem-iesācējiem Latvijā un citas aktivitātes.

Kategorija: Ziņas
Dalīties: